Türkiye’de yabancılara oturma izni başvuru fiyatları

Türkiye de oturma izni nasıl alınır

Türkiye de oturma izni almak isteyen yabancı ülke vatandaşları vize süreleri bitmeden oturma izni başvurularını yapmalıdırlar. Oturma izni başvurularını göç idaresi genel müdürlüğünün internet sitesinden online olarak yapabilirler.

Türkiye’de yabancılara oturma izni başvuru fiyatları

Direk göç idaresi müdürlüklerine giderek randevu alınamamaktadır. Oturma izni randevunuzu oluştururken oturma izni almak istediğiniz süreyi kapsayan yabancı sağlık sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Yabancı sağlık sigortası poliçe bilgileri sisteme işlenmeyen başvurular geçersiz sayılmaktadır. Randevunuzu sorunsuz bir şekilde oluşturduğunuzda size sistem bir randevu yeri gün ve saati verir oturma izni almak için gerekli belgeleri hazırlayarak randevu yerine giderek görevli memura teslim edebilirsiniz. Dosyanızı teslim ettik den sonra başvurunuz değerlendirme aşamasına alınır.

Türkiye’de yabancılara ikamet izni başvuru ücretleri

Oturma izni başvurunuz ile alakalı sonuç bilgisi mail veya telefon numaranıza bildirilir. Olumlu değerlendirilmesi durumunda kimliğiniz posta yolu ile randevu alırken sisteme girmiş olduğunuz adres bilginize gönderilir. konu ile alakalı detaylı bilgi alıp işlemlerinizi kolaylıkla halletmek için bizi arayarak uzman ekiplerimizden yardım alabilirsiniz.