Özbeklere İkamet İzni Başvurusu

Özbeklere İkamet İzni Başvurusu,

Özbekistan oturma izni; Özbekistanlılar için oturma izni, pasaporttlarında bulunan vize süresini aşmayacak şekilde verilmektedir. Ülkeye giriş yaparken kendilerine tanınan vize süresi bitmeden oturum iznine başvurabilirler. Bunlar için belirlenen belgeleri tamamladıktan sonra oturum izinlerini alabilirler.

Özbekistan oturma izni için gerekenler; Ülkemize giriş yapan özbekistan vatandaşları ülkeye giriş yaptıktan sonra kendilerine tanınan vize süresi bitmeden Türkiyde kalmak istiyorlarsa oturma iznine başvurmaları gerekmektedir. Bunun için ilk önce oturum izni başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Göç idaresinin sisteminden başvuru yaptıktan sonra gerekli olan belgeleri hazırladıktalarında formlarında yazan tarihte ve saatte randevuyu hangi göç idaresinden aldırlar ise oraya gidip oturum izninlerini alabilirler.

Özbekistan oturma izni talepleri; Özbekistan vatandaşları oturum izinlerine başvurmak için gerekli evrakları ve başvurularını hazırladıktan sonra randevularının olduğu göç idaresine randevu tarihlerinde gittiklerinde oturum izni alma durumları vardır. Yalnız belgeler eksiksiz tamamlansa dahi ret alma ihtimalleri vardır Türkiye Cumhuriyeti devleti farklı sebepler ile vermeme hakkına sahipdir o yüzden her başvuru kesin sonuca ulacak diye kesin bir ihtimal yoktur.

Özbekistan oturma izni ek belgeler; Oturma iznini almak için size verilen tarihte randevunuzun olduğu göç idaresine gittiğinizde ilk başvuruda belirtilen belgeleri hazırlamanız durumunda randevu anında sizden ek belgeler istene bilir bu başvurunuzu alan memurun insiyatifinde olabilir ek olarak örnek vermek gerekirse sağlık raporu harç ücreti sizden talep edilebilir.