Oturma İzni Uzatma Evrakları

İkamet İzni Uzatma İçin Gerekli Evrak Listesi

  1. E-ikamet sisteminden alınmış olan randevu dosyası
  2. 4 adet biyometrik fotoğraf
  3. İkamet izni almak istediğiniz süreyi kapsayan yabancı sağlık sigortası (randevu oluştururken yabancı sağlık sigorta poliçe bilgilerinizi sisteme yüklemeniz gerekmektedir.)
  4. İkamet izni ön ve arka fotokopisi
  5. Pasaport ilk sayfa ve işlem görmüş olan tüm sayfaların fotokopisi (telefon ile çekilmiş olan fotoğraflar yazıcıdan çıktı alınması halinde kabul edilmez)
  6. İkamet izni harç bedeli ve ikamet izni belgesi bedelinin vergi dairelerine yatırılmış olduğuna dair makbuzlar (fotokopiler kabul edilmemektedir asıllarını dosyanıza koymanız gerekmektedir.)
  7. Noter onaylı kira kontratı ya da adres yerleşim belgesi

Oturma izni uzatma için gerekli dökümanlar

Oturma İzni Uzatma Evrakları

Oturma izni ikamet başvurusu için gerekli dökümanlar yukarıda sıralanmıştır. İkamet izni yani oturma izni başvurusunda bulunduğunuz zaman Göç İdaresi Genel Müdürlüğü sizden ikamet izni başvurunuza göre evraklar istemektedir. Hazırlayacağınız evraklar başvuruda bulunduğunuz ikamet izni türüne göre değişiklik göstermektedir.

Türkiye de yapılan ikamet izni başvurularının yaklaşık %83 ünü kısa dönem turizm amaçlı ikamet izni oluşturduğu için sizlere bu ikamet izni türünün istenen evraklarını açıklayacağız.