Oturma izni uzatma başvuru fiyatları

Oturma izni uzatma 

Türkiye ye giriş yaptığı zaman oturma izni başvurusunda bulunan ve oturma izni alan yabancı ülke vatandaşları oturma izni süreleri bittik den sonrada Türkiye de kalmak istemeleri durumunda oturma izni uzatma başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Oturma izni uzatma başvurularını ikamet sürelerinin bitmesine 2 ay kala ilk başvuruda yaptıkları gibi göç idaresinin internet sitesinden onlıne olarak yapmaları gereklidir.

Oturma izni uzatma başvuru fiyatları

Uzatma başvurusunda bulunduğunuz zaman ilk başvurudaki adres ve iletişim bilgileriniz gibi bilgilerinizde bir değişiklik yok ise posta yolu ile başvuru yapabilmektesiniz. Posta yolu ile yapılan başvurularda göç idaresine gitmeden kolaylıkla işleminiz gerçekleştirebilirsiniz. Oturma izni uzatma başvurularında hazırlanacak olan evraklar ilk başvurudaki ile aynıdır sadece ek olarak ikamet kimliğinizi ön ve arkasının fotokopilerini eklemeniz yeterlidir. Eğer başvuru yapacağınız zaman bilgileriniz değişmiş ise size sistem bir randevu yeri günü ve saati bildirir bu tarih ve saatte oturma izni uzatma için gerekli belgeleri hazırlayarak göç idaresine gidip dosyanızı teslim edebilirsiniz.

İkamet izni uzatma başvuru ücretleri

Oturma izni uzatma başvurusunda hazırlanacak olan belgeler başvuruda bulunacağınız ile göre değişiklik gösterebilir ya da görevli memur başvuruya gittiğinizde sizden farklı evrak isteye bilir. Bu durumla karşılaştığınızda evrak hazırlamak için size 30 gün ek evrak hazırlama süresi verilir bu süre bitmeden istenen evrakları hazırlayıp dosyanızı teslim edebilirsiniz. İşlemlerinizi kolaylıkla yapıp her hangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız bizi arayarak destek alabilirsiniz.