Yabancılara oturma izni yeni yasa 2020

Yabancılara oturma izni yeni yasa 2020

Yabancı ülke vatandaşları Türkiye ye giriş yaptıklarında turizm amaçlı oturma izni almaları halinde sadece 1 senelik turizm amaçlı oturma izni alabilecekler. Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün yeni yayımlamış olduğu kanun gereği turizm amaçlı oturma izinleri 1 yıldan daha fazla olmayacak ve turizm maçlı oturma izni uzatma işlemi yapılamayacaktır. Türkiye ye giriş yapan ve turizm amaçlı oturma izni alan yabancı şahıslar ancak diğer oturma izni türlerine başvuru yaparak oturma izni uzatma işlemi yapabileceklerdir.

Oturma izni yeni kanun 2020

Örnek vermek gerekir ise bu oturma izni türleri şunlardır; aile ikameti, öğrenim amaçlı oturma izni, tedavi amaçlı oturma izni, taşınmaz malı bulunanlar için oturma izni gibi ikamet türlerine başvuru yapabilirler. Türkiye de kalmaya devam etmek isteyen ve bu oturma izin türlerine geçiş imkanı olmayan yabancı ülke vatandaşları çalışma iznine başvuru yaparak Türkiye de kalmaya devam edebilirler. Çalışma iznine şu şekilde geçiş yapabilirler.

Oturma izni ile çalışma izni almak 2020

Çalışma izni başvurusu bir iş yerinde ya da ev hizmetlerinde çalışma sureti ile yapılabilir. Bir iş yerinde çalışma izni yaptırmak istediğinizde iş yerinden aranan ilk şart her bir yabancı çalıştırmak için 5 Türk vatandaşının SGK lı olarak çalışıyor görünmesi gerekmektedir. Çalışma izni yaptırmak ve konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle irtibata geçip bilgi edine bilirsiniz.